Košarka

Košarkaši Bugarske nakon dva produžetka savladali Latviju u Botevgradu

Košarkaška reprezentacija Bugarske slavila je protiv selekcije Latvije u drugom kolu kvalifikacija za Eurobasket u Botvegradu rezultatom 110:104.

Bugarska - FIBA

Bugarska je nakon prvih deset minuta igre imala poen prednosti (22:21), a gosti su na odmor otišli s vodstvom 37:36.

Nakon 30 minuta igre gosti su imali plus pet (59:64), a nakon što je završena četvrta četvrtina rezultat u Botevgradu bio je 85:85.

Nakon prvog produžetka nije bilo pobjednika, a rezultat je bio 96:96. U drugih pet minuta uspješniji su bili Bugari i na kraju su slavili rezultatom 110:104.

U grupi H naša reprezentacija i Grčka imaju po jednu pobjedu, dok Bugari imaju jednu pobjedu i jedan poraz. Latvija nakon dvije utakmice ima isto toliko poraza, prenosi “Klix“.