Košarka

Finalna serija ABA lige: Nemanja Gordić ponovo sjajan protiv Zvezde, ali…

U stilu NBA ligaša, u ritmu dan za danom, nastavljena je finalna serija ABA lige za košarkaše.

Nemanja Gordić - ABA-liga.com

Nakon što je Budućnost sinoć u Beogradu savladala Crvenu zvezdu u prvom meču finala play-offa, večeras je na istom mjestu i sa istim akterima odigran i drugi meč.

Ali ovaj put ishod je bio drugačiji. Zvezda je večeras slavila sa 69:59 i tako u finalnoj seriji izjednačila na 1:1, prenosi “Fena”…

Srbijanski šampion bolje je otvorio meč i prvu četvrtinu riješio u svoju korist rezultatom 17:13. Podgoričani su u drugom periodu odgovorili istom mjerom (18:14) pa se na odmor otišli u egalu (31:31). Treći period igre pripao je košarkašima Budućnosti (17:16), ali se već tada naslutilo da nas očekuje izuzetno uzbudljivih deset minuta igre.

Nošeni podrškom s tribina dvorane “Aleksandar Nikolić” domaći su u posljednjoj četvrtini uspjeli slomiti otpor gostiju i preokrenuti rezultat u svoju korist.

Ponovo je briljirao naš reprezentativac Nemanja Gordić koji je danas ubacio 22 poena (jučer 18), uz dvije asistencije i jedan skok.