Košarka

Postigao 14 poena – Nihad Đedović odličan u sigurnoj pobjedi Bayerna

Košarkaši Bayerna su upisali i drugu pobjedu u debitantskoj sezoni Eurolige. Njemački tim je na domaćem parketu savladao Sienu sa 89:79.

No image - Haber.ba

Nihad Đedović (Foto: SCsport)

U prvom periodu je igrala poprilično izjednačena košarka, a isti je okončan rezultatom 22:20 za domaćina. Ključnu prednost Bayern je stekao u drugoj dionicu koja je završena sa 24:13 pa su tako košarkaši kluba iz Minhena na poluvrijeme otišli sa dvocifrenom prednošću.

Kao i prethodna dva tako i treći period je pripao Bayernu sa 24:19 te je već tada bilo odlučeno pitanje pobjednika. Posljednja četvrtina je pripala aktuelnom italijanskom prvaku sa 27:19 ubjedljivih pa su gosti koliko-toliko ublažili poraz.

Malcolm Delaney je sa 20 peona bio najefikasniji košarkaš na susretu. Bh. reprezentativac Nihad Đedović je ubacio 14 peona te zabilježio četiri skoka. U redovima gostiju Rochestie i Carter su postigli 14 odnosno 13 peona.