Košarka

Eurocup – Briljantni Nurkić vodio Cedevitu do pobjede protiv Spiroua

Nakon poraza u prvom kolu od Bilbaa, košarkaši zagrebačke Cedevite su u drugom kolu lagano trijumfovali protiv Belgijskog protivnika Spirou Charleoi rezultatom 88:75.

No image - Haber.ba

Cedevita (Foto: Arhiva)

Cedevita je vodila cijelim tokom današnje utakmice, pa su tako nakon prve četvrtine imali prednost od dva poena, 23:21, a ta prednost je do poluvremena narasla do plus deset.

Treća četvrtina nam je donijela novo uvećanje prednosti Cedevite, koja je taj period dobila rezultatom 22:16, pa su sebi dozvolili malo opuštanje u posljednjem periodu, koji su gosti riješili u svoju korist 22:25.

Cedevitu je do pobjede predvodio Nolan Smith sa 20 postignutih koševa, a slijedio ga je naš reprezentativac Jusuf Nurkić, koji je za 12 minuta provedenih na parketu postigao 17 koševa i imao dva skoka, dok se kod gostiju istakao Abukar Muhamed koji je sa 27 postignutih koševa bio najefikasniji pojedinac na susretu.