Košarka

Protiv Radničkog – Bh. prvak Igokea do druge uzastopne pobjede

Bh. prvak Igokea iz Aleksandrovca je u stigla do druge uzastopne pobjede u regionalnoj ligi. Bolji su bili od ekipe Radničkog iz Kragujevca rezultatom 91:88, iako su do prvog vodstva stigli dvije minute prije kraja utakmice.

No image - Haber.ba

Igokea (Foto: Rtrs)

Prvi period su dobili gosti iz Kragujevca, a bilo je 20:28, da bi naš predstavnik solidnom igrom u drugoj četvrtini uspio smanjiti prednost Kragujevčana na pet koševa razlike, bilo je 44:49.

Drugo poluvrijeme Radnički otvara sa tri poena, te su u drugoj minuti drugog poluvremena imali osam poena prednosti, ali Aleksandrovčani sjajnom serijom na oko četiri minute prije kraja trećeg perioda dolaze na svega poen zaostatka, 54:55, da bi se na odmor prije posljednjeg perioda otišlo sa tri poena prednosti Radničkog, 61:64.

U nastavku Radnički serijom 0:6 odlazi na sedam poena prednosti 63:70, ali Široki se ponovo uspijeva vratiti, te na tri minute do kraja dolazi na tri poena zaostatka 76:79. Nakon toga Yarou promašuje dva slobodna bacanja, a u narednom napadu Štemberger sa osam metara postiže trojku, te izjednačuje rezultat, 79:79. Nakon toga Marinović gubi loptu, a Jorović je oba puta precizan sa linije za slobodna bacanja, te dovodi Aleksandrovčane u prvo vodstvo na utakmici. U narednom napadu Kragujevčana Yarou poravnava rezultat, a Bunić u narednom napadu ponovo vraća Igokei prednost. Jović je izgubio loptu u napadu, da bi Bakić promašio šut za tri poena, ali je Gajović najviši u skoku, nakon čega pogađa oba slobodna bacanja i dovodi Igokeu na plus četiri, 85:81. Nakon time outa Lešić je precizan sa linije slobodnih bacanja, te u narednom napadu pravi peti faul nad Štembergerom, kojeg šalje na liniju za slobodna bacanja, gdje je ovaj neumoljiv, 87:83 za Igokeu. Nakon toga Yarou je polovičan sa linije za slobodna bacanja, a Kalinić u ofanzivnom skoku postiže dvojku za minus jedan Kragujevčana. Štemberger je ponovo oba puta precizan sa linije za slobodna bacanja, kao i Kalinić na drugoj strani. I u narednom napadu Štemberger je oba puta pogodio sa linije za slobodna bacanja, a Jović u narednom napadu promašio trojku i tako donio Igokei drugu uzastopnu pobjedu u ovoj sezoni ABA lige.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Siniša Štemberger sa 28 postignuta poena, uz fenomenalan šut za tri poena 6/8, a slijedio ga je naš reprezentativac Nemanja Gordić sa 16 poena, četiri skoka i tri asistencije. Kod Radničkog istakali su se Seeley sa 17 i Mlađan sa 15 postignutih koševa

IGOKEA – RADNIČKI 91:88 (20:28, 24:21, 17:15, 30:24)