Košarka

Četvrta pobjeda – Bayern ubjedljiv, Đedović odličan

Košarkaška sekcija Bayerna iz Munchena je za ubilježila i četvrtu uzastopnu pobjedu u novoj sezoni košarkaške Bundeslige.

No image - Haber.ba

Nihad Đedović (Foto: AP)

U četvrtom kolu su bili uspješniji od ekipe Bayreutha rezultatom 103:70. Po četvrtinama rezultat je glasio 26:19, 16:16, 34:16, 27:19.

Bayern je sjajno otvorio utakmicu, te nakon prve četvrtine imao sedam poena prednosti, što je sačuvao do kraja poluvremena na koji se otišlo rezultatom 42:35.

U trećoj četvrtini pravi debakl Bayreutha. Bavarci su taj period dobili 18 koševa razlike, 34:16, te su u četvrtoj četvrtini mirno priveli utakmicu kraju.

Najefikasniji u redovima Bayerna bio je Boris Savović sa 16 poena, a slijedio ga je Troutman sa 14, dok je naš Nihad Đedović za 13 minuta na parketu, postigao isto toliko poena i imao četiri skoka. U redovima gostiju istakao se Brian Qvale sa 12 koševa.

Bayern je prvi na tabeli sa četiri pobjede iz isto toliko utakmica, dok je Bayreuth deseti sa dvije pobjede i dva poraza.