Košarka

Košarkaški reprezentativac BiH – Odlični Zack Wright nedovoljan za Bamberg

Brose Bamberg je doživio drugi poraz u okviru Njemačke košarkaške Bundeslige. Od njih su bili bolji košarkaši Artlanda, koji su slavili 71:68.

No image - Haber.ba

Zack Wright (Foto: Bild)

Rezultat po četvrtinama je bio 23:19, 12:20, 19:14, 17:15.

Prvu četvrtinu dobio je Artland rezultatom 23:19, da bi u drugoj četvrtini Bamberg napravio preokret i dobio tu četvrtinu 12:20, te su na poluvrijeme otišli sa vodstvom 35:39.

Treću četvrtinu dobija ponovo Artland 19:14, te u posljednju četvrtinu ulaze sa prednošću od jednog poena, da bi tu prednost održali i do kraja susreta, te su na kraju slavili ukupnim rezultatom 71:68.

U sastavu Artlanda najefikasniji je bio Brandon Thomas sa 14 i Chad Topper sa 12, dok je u sastavu poraženog Bamberga najefikasniji bio Maik Zirbes sa 13, dok je naš reprezentativac Zack Wright za 29 minuta provedenih na parketu postigao 12 poena, imao 4 asistencije i 3 skoka.