Košarka

Nurkić predvodio Portland do pobjede nad Indianom

Bh. NBA košarkaš Jusuf Nurkić pružio je sjajnu partiju u pobjedi Portlanda nad Indianom rezultatom 100:86.

Jusuf Nurkić - SI.com

Blazersi su tijesno dobili prvu četvrtinu, bilo je 29:28, a na poluvremenu su vodili rezultatom 52:47. U trećem periodu igre bolji su bili Pacersi, postigli su 27 poena, pet više od Blazersa, ali je ekipa Portlanda tokom posljednje dionice osigurala pobjedu ubacivši novih 26 poena, dok su Pacersi stali na svega 12, tako da je konačan rezultat glasio 100:86 za Portland.

Nurkić je za 32 minuta na terenu postigao 19 poena uz šut iz igre 8/4 i 3/3 sa linije penala, a tome je dodao čak 17 skokova, što mu je najbolji rezultat sezone u tom segmentu. Također, Nurkić je ubilježio dvije ukradene lopte i isto toliko blokada, te nije dobio niti jednu ličnu grešku…

Zahvaljujući ovoj pobjedi, Portland je ostao na šestom mjestu Zapadne konferencije sa omjerom 24-21, dok je Indiana s identičnim omjerom šesta na Istoku.