Košarka

Rekord karijere fenomenalnog Nurkića, Teletović solidan

Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić ubacio je sjajna 23 poena u gostujućoj pobjedi Denver Nuggetsa protiv New Orleans Pelicansa rezultatom 102:107. Istovreemno, Mirza Teletović je postigao šest poena u porazu Milwaukee Bucksa od Charlotte Hornetsa sa 96:107.

Jusuf Nurkić - SCsport.ba

Nurkić je igrao fenomenalno cijeli meč, ostvarivši rekord karijre sa 23 poena, a tome je dodao devet skokova i tri asistenije za 26 minuta provedenih na parketu. Domaćima nije pomogao ni čudesni Anthony Davis koji je postigao čak 50 poena uz 16 skokova, piše “SCsport“…

Bucksi su odigrali slab meč protiv Charlottea i na kraju su zasluženo poraženi. Teletović je igrao 27 minuta, te je ostvario učinak od šest poena i tri skoka. Njegov saigrač Antetokounmpo bio je prvo ime susreta sa 31 poenom, a u pobjedničkoj ekipi istakao se Kidd-Gilchrist sa 23 poena.