Košarka

Cedevita “pregazila” Zadar: Musa odigrao odličnu utakmicu

Cedevita je u 4. kola ABA lige na svom parketu slavila ubjedljivu pobjedu protiv Zadra rezultatom 120:62, a naš Džanan Musa je odigrao dobru utakmicu.

Džanan Musa - SCsport.ba

Već nakon prvih 10 minuta već se znalo u kojem smjeru ide ove utakmica. Domaća ekipa je imala +13, te su samo nastavili graditi prednost i u nastavku utakmice, pa su na poluvrijeme otišli sa 24 poena prednosti. Bilo je 61:27, piše “SCsport“…

U nastavku ista slika na parketu, a prednost Cedevite je samo rasla. Treću i četvrtu dionicu također riješavaju u svoju korist, i na kraju upisuju veoma ubjedljivu pobjedu od čak 58 poena razlike. Na semaforu je nakon posljednjeg zvuka sirene stajalano 120:62.

Naš reprezentativac Džanan Musa je za 17 minuta provedenih u igri uspio upisati 12 poena, te tome dodati još i dva skoka i isto toliko asistencija. Bilan, Hopson i Arapović su bili najefikasniji u pobjedničko ekipi sa po 15 poena.