Košarka

Kvalifikacije za EP: Kadetska reprezentacija BiH pobijedila Estoniju

Kadetska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je pobjedu u prvoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Mlada (U21) fudbalska reprezentacija BiH - Faktor.ba

Bosna i Hercegovina je u Moldaviji, koja je domaćin kvalifikacione grupe 13, rezultatom 2:1 savladala vršnjake iz Estonije, piše “Faktor“.

Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu.

Edis Smajić je u 22. minutu doveo bh. reprezentaciju u vodstvo. Članu tuzlanske Slobode asistirao je Stefan Kovač.

Pet minuta kasnije Tomas Dadić je udvostručio prednost izabranika Sakiba Malkočevića. U ulozi asistenta našao se Amar Beširević.

Estonija je četiri minuta prije odlaska na odmor smanjila prednost Zmajića. Čelikovića je matirao Poom.

U drugom poluvremenu mreže su ostale netaknute, pa je bh. tim upisao prva tri boda za lidersku poziciju na tabeli.

U drugom okršaju grupe 13 su Moldavija i Ukrajina podijelili bodove, odigravši meč rezultatom 1:1.

Narednu utakmicu selekcija BiH odigrat će u srijedu, a protivnik izabranicima Sakiba Malkočevića je reprezentacija Moldavije.