Zmajevi pobjedom otvorili kvalifikacije za Euro: Krunić i Dedić srušili Island

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na sjajan način je otvorila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo koje će se 2024. godine održati u Njemačkoj.

Zmajevi su na Bilinom polju u Zenici savladali Island sa 3:0, a junak je bio Rade Krunić koji je postigao dva pogotka.

Iako je Island imao blagu inicijativu na samom startu susreta, Zmajevi su ti koji su prvi zaprijetili. Igrala se peta minuta kada je Demirović izašao sam na golmana Runarssona, ali je islandski čuvar mreže sjajno intervenisao.

Pet minuta kasnije nova prilika za naš tim. Sjajni Amar Dedić je centrirao sa strane, a Demirović glavom šutirao u golmana Islanda,pišu Vijesti

U 14. se tresla mreža gostiju. Dedić je ponovo sjajno centrirao sa desne strane, Prevljakov odbijeni udarac dočekao Krunić koji iz neposredne blizine pogađa za veliku radost naših navijača u Zenici.

Dao je ovaj gol krila našem timu koji je nastavio sa napadima, a briljirao je Amar Dedić po strani, a pokušao je i Benjamin Tahirović sa distance.

Nakon toga tempo je opao, naš tim je stao na loptu, a onda su naši momci ponovo matirali Runarssona. Ponovo je Dedić sjajno probio po desnoj strani i centrirao, ponovo Prevljak pokušao i ponovo Krunić matirao golmana gostiju.

U 44. minuti prijetio je Gazibegović silovitim udarcem sa distance, ali golman Islanda spriječava treći gol Zmajeva.

Prepustili su naši momci inicijativu gostima na startu drugog dijela i znalački čekali svoju priliku.

I dočekali su je u 64. minuti susreta. Briljantni Amar Dedić se lijepo namjestio nakon soloprodora, silovito šutirao i pogodio mrežu Runarssona.

Nakon toga naš tim je rutinski meč priveo kraju i došao do prve pobjede u novom ciklusu kvalifikacija. Treba istaći da je u drugom dijelu šansu dobio i Nemanja Bilbija kojem je ovo debi u dresu Zmajeva.

U ostalim mečevima odigranim u okviru naše grupe Portugal je sa 4:0 savladao Lihtenštajn (Cancelo 8’, Silva 47’, Ronaldo 51’, Ronaldo 63’), dok je Slovačka Remizirala sa Luksemburgom rezultatom 0:0.

Bosna i Hercegovina: Šehić, Ahmedhodžić, Miličević, Saničanin, Dedić, Gazibegović, Hadžiahmetović, Tahirović, Krunić, Prevljak, Demirović.

Island: Runarsson, Olafsson, Gretarsson, Magnusson, Palsson, Sigurdsson, Traustason, Haraldsson, Thorsteinsson, Gudmundsson, Finnbogason.

Naredni

Pet minuta kasnije nova prilika za naš tim. Sjajni Amar Dedić je centrirao sa strane, a Demirović glavom šutirao u golmana Islanda.

Naredni meč naš tim očekuje već u nedjelju kada će gostovati selekciji Slovačke u Bratislavi.