Bilino polje: Čelik nakon penala izbacio Sarajevo iz Kupa BiH

Trećeligaš prošao u osminu finala

Veliku senzaciju priredili su fudbaleri trećeligaša Čelika, koji su u 1/16 finala Kupa BiH nakon penala (5:4) izbacili favorizirano Sarajevo.

Susret na Bilinom polju odigran je u sjajnoj atmosferi pred oko 7.000 gledatelja, a domaći su imali veliku podršku.

Prvu priliku imali su domaći u 2. minuti, kada je poslije gužve u šesnaestercu intervenisao Belmin Dizdarević.

Gosti su prvi put ozbiljnije zaprijetili u 29. minuti preko Nardina Mulahusejnovića, koji šutirao malo preko gola.

Dvije minute kasnije Mulahusejnović je ponovo zaprijetio, ovaj put glavom poslije ubačaja Adnana Džafića, no golman Čelika Adi Durmo je sjajno reagirao.

Sarajevo je povelo u 36. minuti eurogolom Hamze Čatakovića, koji je smjestio loptu u same rašlje.

Nekoliko minuta prije odlaska na odmor zaprijetili su i Zeničani, ali je Dizdarević bio siguran.

Mulahusejnović je u 50. minuti imao veliku šansu da udvostruči prednost gostiju, ali je nestvarno promašio s nekoliko metara,piše Avaz

Minut kasnije fantastična prilika i za Čelik, ali je prečka spasila goste s Koševa.

Čataković je u 57. minuti pogodio stativu, a minut kasnije Čelik je stigao do poravnanja. Zeničanima je sviran penal, a siguran s bijele tačke za veliko slavlje domaćih pristalica bio je Edin Durmiš.

Novu veliku šansu Sarajevo je propustilo u 67. minuti, kada je Muharem Trako nakon kornera pogodio prečku.

Igralo se otvoreno do kraja, iako su gosti vidljivo bili fizički spremniji.

Ipak, golova nije bilo, pa su pobjednika odlučili penali. Tu je uspješniji bio Čelik s 5:4.

Odlučujući penal pogodio je kapiten Aladin Isaković. Tragičar na suprotnoj strani bio je Mirza Mustafić, koji je jedini promašio penal.