Napoli se porazom protiv Empolija oprostio od Skudeta

Na krilima dvostrukog strijelca Pinamontija i Hendersona, Empoli je velikim preokretom stigao do trijumfa.

Empoli iznenadio Napolitance - Afp

Šokantnim porazom od Empolija 3:2, Napoli se skoro oprostio od borbe za Skudeto, piše Avaz.

Imali su Napolitanci vodstvo 2:0 golovima Mertensa i Insinjea (Insigne), a onda su sve prosuli u posljednjih deset minuta utakmice 34. kola Serije A odigrane u Toskani.

Na krilima dvostrukog strijelca Pinamontija i Hendersona, Empoli je velikim preokretom stigao do trijumfa nad trećeplasiranim timom lige.

Napoliju je ovo težak udarac u borbi za prvaka Italije, jer je s utakmicom više ostao na pet bodova zaostatka za vodećim Interom, te četiri boda iza Milana.

Susret Bolonje i Udinezea završio je neriješeno 2:2, dok je u ranije odigranom meču fudbaleri Salernitane s 2:1 savladali Fiorentinu.

Treba istaći da je prvi pogodak za domaće postigao bh. napadač Milan Đurić u 9. minuti utakmice.