Barca nakon preokreta eliminisala Galatu, dalje idu i Braga i Atalanta

Na tri odigrana revanš susreta 1/8 finala UEFA-ine Lige Evrope prolaz dalje osigurale su ekipe Barcelone, Atalante i Brage.

Barcelona - Reuters

Barcelona je u Istanbulu nakon preokreta bila bolja od Galatasaraya i tako izborila prolaz dalje.

Ipak, nije sve najbolje počelo za Blaugranu jer je Marcao u 28. minuti doveo domaćina u prednost.

Pedri majstorijom u 37. donosi poravnanje Barceloni, a to je bio i rezultat koji je zaključio prvi dio.

Veliku pobjedu Barceloni i veliki prolaz dalje donio je Pierre Emerick Aubameyang u 50. minuti susreta.

Barca tako nakon 0:0 na Camp Nou prije sedam dana ide u narednu rundu takmičenja.

Atalanta je u Leverkusenu savladala domaći Bayer sa 0:1.

Trenutak odluke desio se u prvoj minuti sudijske nadoknade drugog dijela kada je gol postigao Jeremy Boga.

Atalanta je tako nakon pobjede u prvom meču od 3:2, sa ukupnih 4:2 izborila prolaz u narednu rundu takmičenja.

Jedno od najvećih iznenađenje u ovoj rundi takmičenja priredila je Braga koja je remizirala u Kneževini i eliminisala Monaco. Rezultat je bio 1:1, pa tako portugalski predstavnik nakon pobjede od 0:2 u prvom meču ide dalje.

Povela je Braga u 20. minuti, a strijelac je bio Abel Ruiz. Sve što je Monaco uspio učiniti jeste gol Disasija iz 90. minute. prenosi “N1“.