VAR poništio pobjedu Rome

U okviru 24. kola Serije A fudbaleri Rome i Đenove odigrali su neriješeno, bez golova (0:0).

Roma - Twittter

Roma je nosila ulogu favorita u ovom meču, ali izabranici Žozea Murinja (Jose Mourinho) nikako nisu uspjevali da pronađu put do gola.

Nikolo Zaniolo (Nicolo) je u 91. minuti zatresao mrežu protivnika, ali je nakon konsultacije VAR-a, gol poništen jer je u početku akcije Tejmi Abraham (Tammy) napravio faul u napadu.

Rimljani su negodovali zbog takve odluke, da bi strijelac poništenog gola Zaniolo nekoliko minuta kasnije dobio crveni karton.

Za Murinja je ovo bio jubilarni 100. meč u Serije A, ali nije mu bilo do slavlja.

Roma je od 68. minuta imala igrača više jer je crveni karton dobio Norvežanin Leo Estigord (Ostigard), ali Vučici ni igrač više nije pomogao da slomi otpor gostiju, piše Avaz.