Ronaldo nastavio pomjerati granice, došao do 800 golova u karijeri

Napadač Junajteda postigao tri pogotka protiv Luksemburga

Cristiano Ronaldo - Agencije

Kapiten portugalske reprezentacije Kristijano Ronaldo (Cristiano) nastavio je pomjerati granice.

On je danas u pobjedi Portugala u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv Luksemburga (5:0) postigao tri gola i tako dostigao cifru od 800 pogodaka u karijeri.

Tačnije, treći gol večeras mu je bio 801. u karijeri. Prva dva večeras došla su sa bijele tačke, u 8. i 13. minuti, a het-trik je kompletirao u 87. minuti nakon asistencije Rubena Neveša. Ronaldu je ovo bila 1103. utakmica u karijeri. Za Portugal su još pogodili Bruno Fernandeš (Fernandes) i Žoao Palinja (Joao Palhinha).

Inače, selekcija Srbije je pobjedom nad Azerbejdžanom (3:1) zadržala vodeću poziciju u grupi A. prenosi “Avaz“.