La Liga / Suarez zabio za pobjedu Atletica

Atletico Madrid došao je do veoma važne pobjede u utakmici 28. kola španske La Lige protiv Alavesa (1:0).

Luis Suarez - Screenshot

Jorgandžije su imale kontrolu nad igrom u prvom dijelu utakmice, ali nisu puno prijetile gostima. Najbolju šansu imao je Luis Suarez u 41. minuti kada je šutirao malo pored gola.

Urugvajski napadač iskoristio je priliku u 54. minuti i doveo Atletico Madrid u prednost od 1:0. Nedugo nakon toga Marcos Llorente je imao veliku šansu.

Dosuđen je penal za Alaves u 86. minuti, ali Joselu je promašio i nije pomogao Real Madridu da bude na četiri boda od Atletica. Do kraja se ništa bitno nije desilo i Jorgandžije su došle do trijumfa, piše “SCsport“.