Serie A / Milan nakon sjajnog preokreta slavio u Firenci

Milan je na gostovanju kod Fiorentine u 28. kolu italijanske Serie A ostvario pobjedu (2:3), a utakmicu je još jednom obilježio sjajni Zlatan Ibrahimović.

Milan - SCsport.ba

Popularni Ibra doveo je Milan u prednost u devetoj minuti. Tako je sa 39 godina i 169 dana postao najstariji igrač u historiji Serie A koji je uspio doći do 15 pogodaka u ovom takmičenju u jednoj sezoni.

Viole su u nastavku uspjele doći do preokreta. Pogađali su Erick Pulgar u 17. i Franck Ribery u 51. minuti, ali samo šest minuta kasnije, Diaz je izjednačio na 2:2 nakon što se dobro snašao u gužvi nakon prekida, prenose “Vijesti“.

Važan trijumf Milanu osigurao je Calhanoglu lijepim pogotkom u 73. minuti za konačnih 2:3.