Bundesliga – Spahiću 90 minuta u trijumfu Bayera, Bayern deklasirao HSV

Bayern je kao gost deklasirao HSV sa 4:1 u 33. kolu Bundeslige. Strijelci za ubjedljiv trijumf njemačkog prvaka bili su Mario Götze u 32. i 69, Thomas Müller u 55. i Claudio Pizarro u 75. minuti, a jedini gol za poražene dao je Calhanoglu u 72.

No image - Haber.ba

Emir Spahić (Foto: Arhiva)

Schalke u Ligi prvaka

Ovim porazom HSV je došao u tešku poziciju kolo prije kraja šampionata jer će igrati kvalifikacije za opstanak, a može ispasti u najgorem slučaju. Kod bavarskog velikana isključen je Jerome Boateng u 86. minuti zbog pregrubog starta nad igračem domaćeg tima.

Kapiten naše fudbalske reprezentacije Emir Spahić odigrao je svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi Bayera nad frankfurtskim Eintrachtom rezultatom 2:0. Golove za 18. trijumf apotekara koji su zadržali četvrtu poziciju, a ona vodi u kvalifikacije Lige prvaka dali su Castro i Can u prvom poluvremenu.
Nastup u najelitnijem evropskom klupskom takmičenju osigurao je Schalke, koji je savladao Freiburg 2:0 na gostovanju. Kaan Ayhan u 13. i Klaas Jan Huntelaar u 65. minuti pogodili su za pobjedu gostujuće ekipe koja je opravdala epitet favorita. Defanzivac zmajeva Sead Kolašinac nije nastupio za ekipu iz Gelsenkirchena, kao ni Mensur Mujdža kod Freiburga. Gosti su završili meč sa deset fudbalera jer je Felipe Santana isključen u 73. minuti.
Napadač bh. tima Vedad Ibišević odgledao je sa klupe domaći poraz svog Stuttgarta od Wolfsburga 1:2. De Bruyne je doveo Wolfsburg u vodstvo u 13, izjednačio je Gentner u 62, a tri boda gostima je donio hrvatski reprezentativac Ivica Olić u sudijskoj nadoknadi.

Eintracht iz Braunschweiga izgubio je od Augsburga 0:1 na domaćem terenu i ostao prikovan za dno tabele. U redovima domaćina odbrambeni fudbaler našeg državnog tima Ermin Bičakčić odigrao je cijeli meč, a gol odluke postigao je Bobadilla u posljednjim trenucima

Salihović igrao od 54. minute

Sejad Salihović igrao je od 54. minute u gostujućem porazu Hoffenheima od dortmundske Borussije sa 3:2. U zadnjem kolu mečevi Mainz – HSV, Schalke – Nürnberg, Hoffenheim – Eintarcht (B) odlučiće ko će u razigravanje za opstanak sa drugoligašem, a koja dva kluba idu u Cvajtu.