Velež dominirao i slavio protiv Širokog Brijega

Velež i Široki Brijeg sastali su se u okviru 14. kola Premijer lige BiH, a pobjedu je slavila ekipa Rođenih rezultatom 2:1.

n1

Nekoliko minuta kasnije Rođeni dolaze do dvije stopostotne šanse preko Brandaoa. Brazilac je prvo šutirao iskosa, Zlomislić je uspio skrenuti loptu koja pogađa stativu, da bi potom napadač Veleža još jednom zaprijetio Širokobriježanima, no lopta odlazi pored gola.

Široki se nakon toga oslobodio pritiska, ali samo nakratko, jer su Rođeni u nastavku prvog poluvremena došli do još nekoliko prilika, prvo preko Ćivića, a potom i preko Mulića, no bez promjene rezultata.

Široki Brijeg je zaprijetio tek u završnici prvog poluvremena kada je šutirao Bobić, ali se rezultat nije mijenjao.

Sve eono što Velež nije iskoristio u prvom poluvremenu, jeste u drugom.

Pritisak Rođenih urodio je plodom, a nakon gužve u šesnaestercu lopta dolazi do Ćivića koji matira Zlomislića za 1:0,piše Oslobodjenje

Samo nekoliko minuta kasnije Rođeni dolaze i do drugog gola nakon što je šut Radovca pogodio Mulića, promijenio smjer i završio iza leđa golmana Širokog Brijega.

Ipak, da utakmica ne bude tako izvjesna pobrinuo se Jurić koji u 78. minuti glavom pogađa mrežu Veleža nakon asistencije Ikića i smanjuje prednost domaćih na 2:1