Liverpool nakon preokreta savladao West Ham i preuzeo lidersku poziciju

Diogo Žota u 85. minuti donio pobjedu “Redsima”…

Liverpul - Vest hem - AFP

Liverpul je nakon preokreta savladao Vest hem u sedmom kolu Engleske premijer lige. Rezultat je bio 2:1, prenosi “Avaz“.

Gosti iz Londona poveli su golom Pabla Fornals a u 10. minuti susreta.

Izjednačenje “Redsima” donio je Mohamed (Mohammed) Salah sa bijele tačke u 42. minuti.

Potpuni preokret režirao je Diogo Žota (Jota) koji je na asistenciju Džerdana Šaćirija pogodio u 85. minuti.

Liverpul je tako upisao petu pobjedu u prvenstvu i sa 16 bodova nalazi se na liderskoj poziciji ispred gradskog rivala Evertona koji ima tri boda manje, ali i utakmicu manje.