Na Grbavici slavila Sjeverna Irska: Zmajevi ispali iz baraža

Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine nije se plasirala u finale baraža za Evropsko prvenstvo.

Fudbalska reprezentacija BiH - FS BiH

Zmajevi su večeras na Grbavici nakon penala izgubili od Sjeverne Irske sa 4:5 (nakon 120 minuta bilo je 1:1).

Zmajevi su bolje otvorili utakmicu i u prvih deset minuta bukvalno se igrala viktorija pred golom gostujućeg tima. Prvu priliku nakon kornera Miralema Pjanića imao je Siniša Saničanin, koji je glavom šutirao preko gola.

Tri minute kasnije opet je Pjanić ubacio iz kornera, a ovaj put je oklijevao Edin Džeko.

A onda gol i erupcija oduševljenja na Grbavici. Branimir Cipetić je probio desnu stranu i odigrao povratnu u srce šesnaesterca, gdje se najbolje snašao Rade Krunić pogodivši za 1:0, prenosi “Faktor“.