Barceloni samo bod protiv Seville, Miralem Pjanić zaigrao u završnici

Derbi susret 5. kola La lige bez pobjednika.

Miralem Pjanić - AFP

Derbi susret 5. kola španske La Lige odigrali su večeras na Kamp Nou momčadi Barcelone i Sevilje, a pobjednika nije bilo, piše “Avaz“.

Meč je završen rezultatom 1:1, a oba gola pala su na otvaranju meča.

Sevilja je povela u 8. minuti, kada je Lik (Luuk) De Jong naletio na jednu odbijenu loptu i zakucao je u mrežu.

Već u 10. minuti Barcelona je izjednačila. Lionel Mesi (Messi) poslao je sjajnu dubinsku loptu u šesnaesterac domaćina, ona se odbila od Hesusa (Jesus) Navasa do Filipea Kutinja (Philippe Coutinho), kojem nije bilo teško da matira Bonoa.

Barcelona u 21. minuta propušta veliku priliku za preokret, ali udarac Antoana Grizmana (Antoine Griezmann) završava za malo pored gola.

Sevilja uzvraća u 32. minuti. U šansi se našao Suso, ali i njegov pokušaj završava pored stative.

Zaprijetio je i Mesi na samom isteku prvog poluvremena, no i on je bio neprecizan.

Najbolja prilika za Sevilju u 71. minuti. Imao ju je Jusuf En Nesiri (Youssef En-Nesyri), koji je šutirao glavom preko gola.

U 91. minuti velika šansa za Barcelonu. Trinkao (Trincao) je pokušao, a Bono sjajnom odbranom spasio svoju momčad.

Barceloni je ovo bio prvi remi, nakon što je u prva dva meča upisala pobjede nad Viljarealom (4:0) i Seltom Vigo (0:3).

Sevilja također ima sedam bodova iz tri odigrane utakmice.

Recimo i to da je bh. reprezentativac Miralem Pjanić priliku za igru dobio u 75. minuti, kada je na terenu zamijenio Kutinja.

Već nakon dvije minute uspio je zaraditi žuti karon.