Celtic osokoljen pobjedom stiže u BiH, povrijedio im se važan igrač

U derbiju devetog kola škotske Premier lige fudbaleri Celtica savladali su s uvjerljivih 3:0 trećeplasirani Hibernian.

Tim koji će u četvrtak gostovati na Bilinom polju biti protivnik Sarajevu u meču play-offa Evropske lige poveli su u sedmoj minuti golom McGregora kojem je asistirao Christie.

Minimalnu prednost domaćin je imao do 35. minute kada ju je udvostručio Ajeti, kojeg je samo dvije minute kasnije zamijenio Edouard.

“Desetka” škotskog velikana meč je napustila zbog povrede, a zvanični klupski Twitter profil zaželio je brzo oporavak švicarskom internacionalcu.

O kakvoj povredi se radi za sada nije poznato, no sigurno da je njegov nastup u doigravanju za grupnu fazu Evropske lige pod upitnikom

Konačnih 3:0 postavio je Elyounoussi u 79. minuti utakmice.