Premijer liga BiH / Rođeni u gostima savladali Mladost Doboj-Kakanj

U osmom kolu m:tel Premijer lige BiH Rođeni su gostovali kod ekipe Mladost Doboj-Kakanj i upisali pobjedu. Rezultat je bio 1:2.

Rođeni u gostima savladali Mladost Doboj-Kakanj - Vijesti.ba

Domaći su zaprijetili već u trećoj minuti susreta, pokušao je Hadžić, lopta odlazi preko gola.

Velika prilika za Rođene u 6. minuti susreta, iz slobodnog udarca pokušao je Radović, koji pogađa prečku gola domaćih.

U 15. minuti domaći su pokušali preko Alića, ali bez promjene rezultata.

Dvije minute kasnije Rođeni su imali lijepu akciju, pokušaj Mulića, lopta odlazi preko gola.

Zbog povrede u 26. minuti izlazi Cheshmedjiev, umjesto njega u igri je Ćivić.

Ponovo je Radović pokušao iz slobodnog udarca u 30. minuti, ali brani golman domaćih. Nakon toga pokušao je i Pršeš ali neprecizno.

36’ Domaći su igrali rukom u kaznenom prostoru, sudija Peljto svirao je penal za Rođene. Siguran je bio Fejsal Mulić, za vodstvo Rođenih od 0:1, što je i bio rezultat na poluvremenu, prenose “Vijesti“.

Početkom drugog poluvremena domaći su pokušavali ugroziti gol Bobića, ali nije bilo promjene rezultata. Pokušao je Vehabović u 53. minuti ali brani golman Bukvić. Domaći stižu do poravnanja u 63. minuti.

Veliku priliku za ponovno vodstvo imali su Rođeni u 69. minuti. Ubacio je Radović u kazneni prostor domaćih, šut Zeljkovića brani Bukvić. Zeljković je ponovo pokušao nekoliko minuta kasnije, ali lopta odlazi preko gola.

U 78. minuti šutirao je Mulić koji pogađa prečku, lopta dolazi do Radovca koji postiže gol, za novo vodstvo Rođenih od 1:2.

87’ Bobić sjajnom odbranom spašava gol Rođenih.

Domaći su do kraja meča pokušavali izjednačiti, ali na kraju su Rođeni sa ovog gostovanja odnijeli tri boda.