Aktuelni prvak startao pobjedom u Krupi, debitovao Englez

Prvo poluvrijeme nije opravdalo očekivanja, ali je bilo nekoliko poluprilika

Fudbaleri Sarajeva, aktuelnog šampiona BiH, uspješno su otvorili novu sezonu Premijer lige, ostvarivši pobjedu na gostovanju Krupi rezultatom 2:0.

Aktuelni prvaci nisu imao lagan zadatak na gostovanju kod povratnika u Premijer ligu, ali su na kraju ipak upisali tri boda na startu nove sezone.

Prvo poluvrijeme nije opravdalo očekivanja, ali je bilo nekoliko poluprilika.

No, zato su gosti na najbolji mogući način otvorili drugo poluvrijeme. Na ubačaj Benjamina Tatara nespretno je reagovao Mandić i očajnom reakcijom loptu poslao u svoju mrežu,piše Fokus.

Do kraja utakmice gosti su postigli i drugi gol. Igrao se 70. minut kada je, prema procjeni sudije Muse, Makitan igrao rukom i dobio drugi žuti karton čime je isključen iz igre. Tatar je bio siguran realizator penala za konačnih 0:2 na semaforu. Sve što su domaći uspjeli uraditi do kraja utakmice jeste pogođena stativa u 90. minuti.

Treba spomenuti i da je svoj debi u bordo dresu imao Englez Matthias Fanimo.

Krupa – Sarajevo 0:2 (Mandić a.g. 48’, Tatar 70’)

Stadion: Gradski stadion Krupa. Gledalaca: /. Sudija: Mateo Musa (Čitluk). Žuti kartoni: Karišik, Makitan (Krupa) / Oremuš (Sarajevo). Crveni karton: Makitan (Krupa).

Krupa: Kolak, Karišik, Makitan, Modić, Nikolić, Dujaković, Palić, Glišić, Galić, Filipović, Mandić.

Sarajevo: Kovačević, Hodžić, Miličević, Šerbečić, Salčin, Đokanović (od 85’ Mustedanagić), Oremuš, Jukić, Velkoski (od 74’ Fanimo), Tatar, Handžić (od 85’ Ahmetović).