Višća doveo Basaksehir na prag plasmana u četvrtfinale Evropske lige

U prvoj utakmici osmine finala Evropske lige, Basaksehir je na svom terenu golom Edina Višće pobijedio Kopenhagen sa 1:0.

Edin Višća - Screenshot

Domaći tim je bio bolji rival tokom 90 minuta, a propustili su nekoliko odličnih šansi. Edin Višča je u prvom dijelu pogodio stativu, Demba Ba je šutirao dobro iz daljine, ali pored gola.

U nastavku je rezervista Robinho u finišu propustio sjajnu šansu, ali tim iz Istanbula je uspio doći do vrijednog trijumfa.

U 88. minuti dosuđen je penal za Basaksehir koji je u pogodak pretvorio Edin Višća za veliko slavlje i minimalnu prednost svog tima pred revanš.

Bio je to šest gol Višće u devet utakmica u Evropskoj ligi, a teren je napustio u sudijskoj nadokandi, piše “SCsport“.