Minimalna pobjeda Lyona protiv Juventusa

Fudbaleri Lyona slavili su rezultatom 1:0 u prvom meču protiv Juventusa u okviru osmine finala Lige prvaka.

Lyon - Agencije

Iako je Juventus bio favorit i na gostovanju na Olympique Lyonnais Parku, domaći se nisu uplašili rivala i odigrali su vrlo kvalitetan meč.

Krenulo je ofanzivno od domaće ekipe, pa je tako Karl Toko Ekambi u 21. minuti pogodio prečku iz izgledne situacije.

Nastavili su se napadi Lyona, a onda smo nakon pola sata igre vidjeli i prvi gol. Houssem Aouar je prošao po lijevoj strani i uputio loptu u kazneni prostor za Lucasa Tousarta koji se fino snalazi i pogađa mrežu Stare dame.

Do kraja prvog dijela Toko Ekambi je ponovo mogao pogoditi, ali je šutirao preko gola. Na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

U nastavku Juventus je krenuo prilično ofanzivnije, ali su gosti uspjeli stvoriti samo jednu veliku priliku.

Igrao se 70. minut kada je Paulo Dybala šutirao iz izgledne pozicije, no lopta je otišla pored gola.

Pokušao je Maurizio Sarri sa promjenama, no nije se ispostavilo kao dobitna kombinacija i Lyon je ostvario prednost nakon prve utakmice, piše “SCsport“.