Arsenal u sjajnom meču savladao Everton, Kolašinac povrijedio rame

Fudbaleri Arsenala slavili su u sjajnom meču 27. kola Premiershipa nad Evertonom rezultatom 3:2.

Sead Kolašinac - Twitter

Gosti su stigli u vodstvo već u prvoj minuti zahvaljujući katastrofalnim reakcijama Seada Kolašinca i Davida Luiza.

Everton je imao slobodan udarac sa desne strane, igrači Arsenala su pravili ofsajd-zamku na dvadesetak metara ispred svog gola, no Kolašinac je “zaspao” i ostao u kaznenom prostoru. Nakon ubačaja Dominic Calvert-Lewin je nakon loše reakcije Luiza atraktivno pogodio za 1:0.

Kolašinac se u 15. minuti povrijedio kada je nezgodno pao, te je nakon tri minute zamijenjen držeći se za rame.

U 27. minuti Eddie Nketiah je poravnao rezultat, a potom je Pierre-Emerick Aubameyang u 33. donio prednost Arsenalu.

Kada se činilo da će Topnici otići na odmor s prednošću 2:1, u 45+4. minuti Richarlison je pogodio za 2:2.

Everton je zabio u prvoj minuti prvog poluvremena, a Arsenal je to isto učinio u prvoj minuti drugog poluvremena. Nicolas Pepe je proigrao Aubameyanga koji postiže svoj drugi pogodak na meču za 3:2.

Do kraja susreta Everton je propustio nekoliko odličnih prilika za izjednačenje, a i Arsenal je mogao ubjedljivije slaviti, no Nketiah je pogodio okvir gola.