Bundesliga: Leipzig nezaustavljivo hita ka tituli

U 18. kolu njemačke Bundeslige Leipzig je na svom terenu savladao Union Berlin sa 3:1 i učvrstio se na prvom mjestu.

Timo Werner - Twitter

Ipak, meč nije dobro počeo za domaću ekipu. U 10. minuti Marius Bulter je doveo Berlinice u vodstvo, a uprskos napadima Leipziga do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Ipak, u nastavku se desio preokret za samo šest minuta. Prvo je Timo Werner u 51. minuti poravnao, a već u 57. minuti Marcel Sabitzer je pogodio za 2:1.

Konačnih 3:1 postavio je Werner svojim drugim golom u 83. minuti, piše “SCsport“.