Arsenal u nastavku slomio otpor žilavog Leedsa, Kolašinac odigrao cijeli meč

Fudbaleri Arsenala plasirali su se u 1/16 finala FA Cupa nakon što su na Emiratima pobijedili Leeds United rezultatom 1:0.

No image - Haber.ba

Tim iz Jorkšira bio je bolji rival u prvom poluvremenu i propustio je nekoliko sjajnih prilika. Patrick Bamford je pogodio prečku u 16. minuti, a golman Topnika Emiliano Martinez je u nekoliko navrata sjajno branio.

U nastavku je domaći tim ipak zaigrao mnogo bolje. Alexandre Lacazette je pucao snažno iz slobodnog udarca i pogodio je prečku u 51. minuti, a samo četiri minute kasnije desio se trenurak odluke.

Mladi Reiss Nelson se našao na pravom mjestu nakon jedne odbijene lopte i poslao je loptu za 1:0 i ispostavilo se pobjedu Topnika.

Sead Kolašinac je odigrao svih 90 minuta i zaradio je žuti karton.