Najteži poraz u historiji: Atalanta obrukala Milan za sva vremena

Fudbaleri nekada slavnog Milana razbijeni su na gostovanju u Bergamu. Inspirisana Atalanta obrukala je Rossonere i slavila rezultatom 5:0.

Atalanta - SCsport.ba

Ništa fudbalerima Milana ne polazi za rukom godinama, a današnji poraz može se smatrati jednim od najtežih u bližoj historiji.

Andre Gomez je vrlo lijepim golom doveo domaćina u vodstvo u 10. minuti, a to je bio i rezultat prvog dijela. Gosti su imali čemu da se nadaju, bili su u igri, ali je onda tim iz Bergama prebacio u brzinu više, piše “SCsport“.

U nastavku dva gola postigao je Josip Iličić, a po jedan Mario Pašalić i Luis Muriel za jedan od najtežih poraza uzdrmanih Rossonera godinama unazad.