Prva liga FBiH / Olimpik osvojio bod u Banovićima, Goraždani stižu Sarajlije, GOŠK posustaje

Danas je odigrano sedam utakmica devetog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

FK Olimpik

Lider Olimpik je gostovao u Banovićima kod Budućnosti, a susret je završen remijem rezultatom 1:1.

Olimpik je poveo u 35. minuti kada je pogodio Džafić, a Budućnost je izjednačila u 76. minuti pogotkom Husića, piše “Klix“.

Prednost Olimpika sada je smanjena u odnosu na rivale i sada ona iznosi četiri boda.

Kiks Olimpika nije iskoristio GOŠK koji je poražen u gostima kod Mettaleghea (1:0), dok se na drugo mjesto popelo Goražde koje je upisalo treću vezanu pobjedu, ovaj put kog kuće protiv Slavena (2:0).

Ostali rezultati: Čapljina – Travnik 1:0, Zvijezda – Orašje 2:1, Igman – Rudar Kakanj 1:0, Jedinstvo – Radnik 3:1.

Sutra se u Tešnju sastaju TOŠK i Bratstvo.