Poraz “Plemića”: Malme ipak prejak za Zrinjski

Ekipa Malmea pobijedila je naš Zrinjski u prvoj utakmici trećeg pretkola Evropske lige rezultatom 3:0 i tako došao na korak do plasmana u play-off.

Ko zna šta bi se dešavalo u večerašnjoj utakmici da je Govedarica u 33. minuti, kada je izašao sam ispred golmana Malmea pogodio mrežu. Kazna za taj veliki promašaj stigla je samo tri minute kasnije kada je Berget pogodio za 1:0,prenosi Avaz.

U nastavku su domaćini nastavili sa boljom igrom, ali je prvi dio završio minimalnim vodstvom domaćina.

U drugom dijelu Malme je nastavio da dominira terenom. Igrala se 67. minuta kada je Kristijansen povisio na 2:0.

Konačanih 3:0 bilo je djelo Rijeks.

Revanš se igra naredni četvrtak na stadionu Pod Bijelim brijegom u Mostaru.