Prijateljska utakmica: Velež bolji od Širokog na Pecari

U prijateljskoj utakmici fudbaleri Veleža na Pecari su svladali domaći Široki Brijeg rezultatom 3:1.

U prvih 45 minuta obje momčadi stvorile su nekoliko izglednih prilika, ali samo je Brandao uspio jednu pretvoriti u pogodak, i to u 9. minuti za vodstvo Veleža 1:0.

Široki je izjednačio u 51. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Petar Franjić, a deset minuta kasnije Velež je ponovno došao do vodstva. Domaći vratar neoprezno je istrčao u pokušaju da izbaci loptu, u čemu nije uspio, a loptu u praznu mrežu poslao je Obren Cvijanović.

Pobjedu Veleža potvrdio je u 71. minuti svojim drugim golom Brandao.

Bila je to prva pripremna utakmica za obje momčadi. Široki sljedeći testni ogled ima 3. srpnja protiv tuzlanske Slobode, a istoga dana Velež će u Travniku igrati protiv novog člana HNL-a Nogometnog kluba Varaždin.