Kvalifikacije za EP: Katastrofa Srbije u Ukrajini, Crnogorci se spasili protiv dobrog Kosova

Utakmice trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo igrane su večeras, a Srbija je doživjela debakl u Ukrajini (5:0), a Kosovo je uspjelo osvojiti bod na gostovanju kod Crne Gore (1:1).

Ukrajina - Srbija - Screenshot

Ukrajina je u kratkom periodu bacila na koljena Srbiju. Viktor Tsygankov je postigao golove u 26. i 28. minuti, a 2:0 je bio konačan rezultat prvog dijela. U nastavku gosti su doživjeli debakl. Evgen Konoplyanka je pogodio odmah na početku drugog poluvremena, a Roman Yaremchuk je u 59. minuti povisio na 4:0, da bi Konopyanka postavio konačan rezultat u 75. minuti, piše “SCsport“.

Kosovo je na gostovanju kod Crne Gore odigralo 1:1. Milot Rashica je doveo goste u prednost u 24. minuti. U drugom poluvremenu Crnogorci su zaigrali nešto bolje, a u 69. minuti Stefan Mugoša pogodio je za 1:1, što je bio konačan rezultat.

Slovenija je poražena na gostovanju kod Austrije (1:0). Jedini pogodak na utakmici postigao je Guido Burgstaller.