Pogodak Salaha drugi najbrži gol u historiji finala Lige prvaka

Samo je Maldini bio brži od Egipćanina.

Mohamed Salah - Twitter

Liverpool je poveo protiv Tottenhama u finalu Lige prvaka. Strijelac gola bio je Mohamed Salah, koji je u drugoj minuti utakmice iskoristio jedanaesterac i doveo Redse u prednost.

Pogodak Salaha bio je drugi najbrži pogodak svih vremena, kada su u pitanju utakmice finala Lige prvaka. Jedini brži pogodak je postigao Paolo Maldini.

Maldini je pogodio upravo protiv Liverpoola sada već davne 2005. godine u antologijskom finalu koje je završeno rezultatom 3:3, a nakon 120. minuta i izvođenja jedanaesteraca ‘ušasti pehar’ podigao je Liverpool.