Željezničar bez poteškoća protiv Tuzla Cityja, ligu napuštaju Krupa i GOŠK

U okviru posljednjeg, 33. kola Premijer lige BiH, na Tušnju je ekipa Željezničara slavila s ubjedljivih 3:0 (3:0) protiv Tuzla Cityja.

Premijer liga BiH - Nap.ba

Strijelci za sarajevski tim bili su Sulejman Krpić u 22., Haris Hajdarević u 31. i Ermin Zec u 43. minuti utakmice.

U obostrano otvorenoj igri bez rezultatskog značaja, gosti su bili opasniji i imali su dosta prilika i za ubjedljiviju pobjedu, a nekoliko šansi propustili su i domaći nogometaši.

Ekipa Tuzla Cityja, koja je još prije dva kola osigurala ostanak u Premijer ligi BiH, igrala je rasterećeno, ali i pomalo komotno, pogotovo u odbrani, što su igrači trenera Amara Osima znalački kaznili.

Na početku utakmice minutom šutnje odata je počast tuzlanskoj mladosti, nastradaloj prilikom granatiranja Tuzle 25. maja 1995. godine, kada je poginula 71 osoba, a blizu 200 je teže ili lakše ranjeno.

Odavanju počasti pridružili su se i članovi navijačke skupine Manijaci koji su na stadionu razvili transparent s natpisom “Ne zaboravi Kapiju“.

Prvak Bosne i Hercegovine Sarajevo igrat će u kvalifikacijama za Ligu prvaka, dok će Zrinjski i Široki igrati kvalifikacije za Evropsku ligu. S obzirom na to da je Sarajevo osvojilo i Kup BiH, plasman u kvalifikacije za Evropsku ligu izborio je i četvrtoplasirani Željezničar, koji još čeka na licencu za nastup.

Ukoliko Drugostepena komisija za licenciranje NSBiH u ponedjeljak ne izda Željezničaru licencu, u kvalifikacijama za Evropsku ligu igrat će petoplasirani Radnik iz Bijeljine. Ligu napuštaju Krupa i Gošk, prenosi “Fena”.