Origiju nedostajalo 48 sekundi da obori Džekin rekord

Divock Origi je postigao je prvi i četvrti gol na meču Liverpoola i Barcelone u polufinalu Lige prvaka, koji je na kraju pripao Englezima. Mrežu Katalonaca zatresao je u sedmoj minuti, odnosno u momentu kada je na semaforu stajalo 6:26.

Divock Origi - Haber.ba

Napadaču Redsa nedostajalo je 48 sekundi da obori rekord Edina Džeke i postane fudbaler koji je Barceloni postigao najbrži gol u historiji Lige prvaka.

Kapitenu bh. reprezentacije prošle godine na Olimpicu trebalo je pet minuta i 38 sekuni da savlada Marc-Andrea ter Stegena.

Zanimljivo je da je i Džeko bio strijelac na utakmici na kojoj je Barca senzacionalno ispala nakon ubjedljive pobjede na svom stadionu.