Chelsea nakon jedanaesteraca u finalu Evropske lige

Chelsea je izborio finale Evropske lige nakon što je u Londonu nakon izvođenja jedanaesteraca pobijedio Eintracht sa 4:3 i nakon što su obje utakmice završile rezultatom 1:1.

No image - Haber.ba

Englezi i Nijemci odigrali su čvrstu utakmicu s mnogo trke koja je razriješena tek izvođenjem jedanaesteraca. Chelsea je poveo u 28. minuti golom Rubena Loftus-Cheeka, a izjednačio je Luka Jović u 49. minuti.

Kako više nije bilo golova pitanje putnika u Baku odlučeno je udarcima s bijele tačke, a junak je postao Kepa Arrizabalaga obranivši udarce Hintereggera i Paciencia, dok je Kevin Trapp odbranio samo jedan kazneni udarac i to Azpilicueti.