Remi Zrinjskog i Radnika, pobjede Širokog Brijega i Krupe

Fudbaleri Zrinjskog i Radnika odigrali su danas u Mostaru neriješeno 1:1 u susretu 30. kola Premijer lige Bosne i Hecegovine.

Utakmica NK Široki Brijeg - FK Sloboda - Facebook

Zrinjski je tako propustio priliku da pobjedom zadrži korak za vodećim Sarajevom, koje je u prvom meču ovog kola u petak pobijedilo Čelik sa 5:0. Ekipa iz Mostara tri kola prije kraja prvenstva ima šest bodova manje od Sarajeva koje se nalazi na korak do osvajanja naslova prvaka.

Zrinjski je poveo u 57. minuti golom Gojkovića, a konačan rezultat postavio je Maksimović u 73. minuti. Radnik je ovim remijem zadržao šanse da osvoji četvrto mjesto i izbori plasman u kvalifikacije za Evropsku ligu.

Pobjede u 30. kolu ostvarile su ekipe Širokog Brijega i Krupe. Široki je na Pecari pobijedio Slobodu sa 4:0 i učvrstio se na trećoj poziciji sa devet bodova prednosti nad Željezničarom koji ima utakmicu manje, prenosi “Fena”.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak ostvarila je Krupa koja je na svom terenu savladala Zvijezdu 09 sa 2:0.