U Španiji niko ne želi u Ligu prvaka: Nakon Valencije i Seville, poražen i Getafe

Nevjerovatnu “borbu” za izlazak u Ligu prvaka gledamo u Španiji, a danas su svi konkurenti uspjeli upisati poraze.

LaLiga - Twitter

Krenulo je od Valencije, koja je na domaćem terenu poražena od Eibara, a nakon nje je poraz upisala i Sevilla. Sevilla je gostovala Gironi, koja je također slavila sa 1:0, te došla do vrijednih bodova za opstanak.

Činilo se da je Getafe nakon ove dvije utakmice u idealnoj poziciji, ali je i on upisao poraz na gostovanju kod Real Sociedada.

Loše je igrao Getafe, a Sociedad je već u 21. minuti stigao do vodstva, kada je iz penala pogodio Willian Jose.

U 53. minuti je Oyarzabal udvostručio vodstvo domaćih, a Getafe je do kraja samo uspio da ublaži poraz.