Liverpool “razbio” Porto i ovjerio prolaz u polufinale

Liverpool je sa 4:1 slavio u drugoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka i tako rutinski izbacio Porto iz takmičenja.

Liverpool - Twitter

Utakmica na Dragau nije bila previše napeta, a Porto je imao šansu tek u prvih 25 minuta, dok na scenu nije stupio Sadio Mane.

Senegalac je tada pogodio nakon lijepog proigravanja Mohameda Salaha i zapečatio sudbinu nekadašnjeg prvaka Evrope.

Bilo je još golova i u drugom dijelu utakmice u kojem su Redsi razbili Porto. Mohamed Salah je u 65. minuti pogodio za 0:2 vodstvo Redsa, a onda četiri minute poslije i Porto stiže do svog prvog gola. Telles je asistirao, a mrežu Alissona pogodio Militao.

Na 1:3 je povisio, u ovoj utakmici rezervista, Roberto Firmino golom u 77. minuti, a konačnih 1:4 postavlja van Dijk u 84. minuti.

Tako je Liverpool u polufinalu zakazao veliki duel s Barcelonom, dok će se u drugom polufinalu sresti Tottenham i Ajax, prenosi “SCsport“.