Valencia lako savladala Levante u gradskom derbiju

Fudbaleri Valencije savladali su na svom terenu Levante u gradskom derbiju sa 3:1.

No image - Haber.ba

Da je Valencia u ovaj duel ušla krajnje ozbiljno, bilo je jasno već na samom startu, u 2. minuti, kada Santi Mina pogađa za ekspresno vodstvo od 1:0.

Iako je počelo na krajnje obećavajući način, prvo poluvrijeme osim tog gola nije ponudilo mnogo. Na novi gol smo čekali do 56. minute, a tada Carlos Soler pogađa vlastitu mrežu i vraća Levante u utakmicu, piše “Sport1“.

Ali, kvalitet uvijek ispliva, a Valencia je u ovom trenutku značajno kvalitetnija ekipa. Za novo vodstvo pogodili su samo minutu kasnije, preko Gonçala Guedesa.

Cijelu priču je zaokružio onaj koji ju je i započeo – Santi Mina, u 63. minuti utakmice.