Krupa neporažena na Koševu, pobjede Zrinjskog i Širokog Brijega

Fudbaleri Krupe priredili su veliku senzaciju i ostali su neporaženi na gostovanju kod Sarajeva. Meč lidera i fejeraša u 23. kolu PLBiH završen je bez golova – 0:0.

FK Sarajevo - FK Krupa - FKKrupa.com

Tako je prekinuta stopostopna serija Bordo tima, koji je u proljetnom dijelu sezone ostvario pet pobjeda u pet susreta (tri u prvenstvu i dvije u Kupu).

Krupa je od prvog sudijskog zvižduka pokazala da na Koševo nije stigla da se brani. Na otvaranju utakmice imala je kontrolu nad utakmicom, ali je Sarajevo ubrzo preuzelo inicijativu, piše “Faktor“.

No, Bordo momci nikako nije uspjevali da pronađu put do mreže gostujućeg gola. U jeku inicijative domaćih usljedila je kontra Krupe.

Mandić je izašao sam pred golmana Kovačevića, ali je otišao previše u lijevu stranu i nije uspio da pogodi okvir gola Sarajeva.

Sarajevo je izvršilo pritisak i na otvaranju drugog dijela, ali bez izglednijih prilika. A onda nova kontra gostiju u 75. minuti i nova stopostotna prilika. Babić je izašao sam pred Kovačevića, ali je golman Bordo tima zaustavio njegov pokušaj.

Od 80. minute Krupa je ostala sa desetericom igrača kada je Mandić u samo nekoliko sekundi dobio dva žuta, odnosno crveni karton. Veliku priliku imao je Tatar u 91. minuti kada je izgledne situacije pogodio stativu.

U preostala dva današnja meča domaćini su slavili minimalne pobjede.

Široki Brijeg je golom Bagarića u 33. minuti savladao Tuzla City, dok je Zrinjskog golom sa bijele tačke savladao GOŠK. Strijelac za Plemiće bio je Filipović.