Evropska liga: U osmini finala Dinamo, Benfica, Chelsea, Inter, Krasnodar…

Fudbaleri Dinama plasirali su se u osminu finala UEFA Evropske lige.

No image - Haber.ba

Zagrepčani su u uzvratnom susretu šesnaestine finala na Maksimiru pobijedili Viktoriju Plzen s 3:0 i nadoknadili zaostatak od jednog gola iz prvog meča u Češkoj (1:2). Golove su postigli Oršić (15), Dilaver (34) i Petković (73).

Izet Hajrović igrao je do 67. minute, dok je Amer Gojak u igru ušao u 88. minuti.

Ubjedljivu pobjedu ostvario je i Arsenal, koji je u Londonu savladao BATE Borisov sa 3:0. U prvom meču BATE je slavio s 1:0, te su “Tobdžije” s ukupnih 3:1 izborile plasman među 16 najboljih. Sead Kolašinac nije igrao u ovom meču, a strijelci su bili Volkov (4), Mustafi (39) i Papastathopoulos (60)

Villareal je izborio dalji plasman nakon što je odigrao neriješeno sa Sportingom 1:1. No, pobjeda u prvom meču u gostima od :0 španskom timu donijela je plasman među 16 najboljih ekipa u ovom takmičenju.

Valencia je ovjerila plasman nakon pobjede nad Celticom i u uzvratu rezultatom 1:0, kao i Napoli koji je savladao Zürich sa 2:0. Frankfurt je, nakon remija u prvom meču, večeras ostvario ubjedljivu pobjedu nad Šahtarom od 4:1.

Salzburg je slavio sa 4:0 protiv Bruggea i nadoknadio zaostatak od jednog gola iz prvog meča, kao i Zenit, koji je pobijedio Fenerbahče sa 3:1.

Plasman u osminu finala u srijedu je izborila Sevilla pobjedom nad Laziom od 2:0, prenosi “Fena”.