Evropska liga: Dinamo izgubio u Plzenu, neredi BBB-a

U prvom susretu 16-ine finala Evropske lige Dinamo je u Plzenu izgubio od Viktorije sa 1-2, iako su “modri” vodili na poluvremenu.

Viktoria Plzen - Dianmo - SCsport.ba

Dinamo je poveo u 41. minuti sjajnim golom Dania Olma nakon odlične asistencije Brune Petkovića. Viktorija je izjednačila u 54. minuti golom Ludeka Pernice, a isti je igrač u 83. minuti preokrenuo rezultat. Uzvratni susret je 21. veljače na stadionu Maksimir.

Uoči i za vrijeme utakmice došlo je do sukoba između BBB-a i češke policije. Policija je oko dva sata prije početka susreta pred stadion dopratila oko 1.500 navijača Dinama, no samo njih 400-tinjak je imalo ulaznice pa je došlo do sukoba. Nezadovoljni zbog nepuštanja na stadion, BBB-ovci su napali malobrojne redare i policajce bacajući na njih baklje, prenosi “Hina”.

Kako je češkoj policiji vrlo brzo stiglo pojačanje, situacija se smirila nakon 15-ak minuta. No, do sukoba je došlo i nakon što je utakmica počela jer nisu svi navijači mogli na stadion.

Rezultati:

• BATE Borisov – Arsenal 1-0 (Dragun 45)
  • Galatasaray – Benfica 1-2 (Luyindama 54 / Salvio 27-11m, Seferović 64)
  • Rapid beč – Inter 0-1 (Martinez 39-11m)
  • Rennes – Real Betis 3-3 (Hunou 2, García 9-ag, Ben Arfa 45+3-11m / Lo Celso 32, Sidnei 62, Lainez 90)
  • Slavia Prag – Genk 0-0
  • Olympiakos – Dynamo Kijev 2-2 (Koka 9, Gil Dias 40 / Bujalski 27, Verbič 89)
  • Krasnodar – Bayer Leverkusen 0-0
  • Lazio – Sevilla 0-1 (Ben Yedder 22)
  • Sporting – Villarreal 0-1 (Pedraza 3)
  • Malmo – Chelsea 1-2 (Christiansen 80 / Barkley 30, Giroud 59)
  • Viktoria Plzen – Dianmo 2-1 (Pernica 54, 83 / Olmo 41)
  • Šahtar – Eintracht Frankfurt 2-2 (Marlos 10-11m, Taison 68 / Da Costa 7, Kostić 50)
  • Club Brugge – Salzburg 2-1 (Denswil 64, Wesley 81 / Junuzović 17)
  • Celtic – Valencia 0-2 (Čerišev 42, Ruben Sobrino 49)
  • Zurich – Napoli 1-3 (Kololli 83-11m / Insigne 12, Callejon 21, Zielinski 77)
  • Fenerbahče – Zenit 1-0 (Slimani 21)