Šok u zadnjem kolu grupe G: CSKA deklasirala Real Madrid

U prvom susretu Real Madrid je na Santiago Bernabeu dočekao ekipu CSKA iz Moskve. Konačan rezultat je glasio 0:3. Ekipa iz Rusije totalno nadigrala svog protivnika, ali to nije bilo dovoljno da nastavi svoje takmičenje u Evropa ligi, radi rezultata druge utakmice.

Nikola Vlašić - Twitter

Mrežu Thibaut Curtoisa načeo je Fredor Chalov u 37. minuti utakmice, a pred sami kraj prvog poluvremena Georgi Schennikov je udvostručio to vodstvo i tako postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Konačan rezultat od 0:3 postavio je Arnor Sigurđsson u 73. minuti utakmice na sjajnu asistenciju bivšeg fudbalera Hajduka, Nikole Vlašića i tako zapečatio sudbinu Kraljeva.

U drugom susretu Viktoria Plzen je na svom stadionu dočekala ekipu Rome. Konačan rezultat glasio je 2:1. Roma bez Edina Džeke ima očajnu realizaciju, a to je potvrdila i večerašnjom utakmicom.

Prvo poluvrijeme je prošlo bez golova, ali je drugo poluvrijeme ponudilo spektakl za gledaoce. U vodstvo je prva došla Viktoria Plzen u 62. minuti, kada je Jan Kovarik pogodio mrežu gostujuće ekipe.

Cengiz Under nije dozvolio da Vučica dugo bude u minusu, pa je samo šest minuta kasnije poravnao rezultat i postavio 1:1. Ipak, samo četiri minute od njegovog pogotka, Plzen ponovo dolazi do vodstva. Ovaj put strijelac je Tomas Chory, koji postavlja konačan rezultat od 2:1.

Pred sami kraj utakmice Luca Pellegrini je zaradio drugi žuti karton, čime je sebe suspendirao za prvu utakmicu nokaut faze u Ligi prvaka.

Real Madrid je završio kao prvoplasirani sa dvanaest bodova, Roma je druga sa devet, dok su Plzen i CSKA imali po sedam bodova, ali zbog boljeg međusobnog omjera Viktoria je nastavila takmičenje u Evropa ligi kao trećeplasirana ekipa, piše “Sport1”.