Hrvatska na Wembleyju ispala iz elite Lige nacija

Sjajna utakmica odigrana je na Wembleyu između Engleske i Hrvatske koja je završena rezultatom 2:1 za Gordi Albion.

Hrvatska reprezentacija - Index.hr

Veliki broj kombinacija bio je u igri, sve reprezentacije ove grupe, uključujući i Španiju, mogle su završiti na prvom i drugom mjestu, kao i ispasti nakon ove utakmice, izuzev pomenute Furije, piše Scsport.

Na kraju, Englezi su zasluženo preokrenuli rezultat i slavili pobjedu rezultatom 2:1. Ipak, krenimo redom.

Pet velikih prilika u prvom poluvremenu imali su Englezi, ali su se ispromašivali. Prvo je Raheem Sterling pogodio Lovru Kalinića iz situacije jedan na jedan, a onda je Šime Vrsaljko sa gol linije spasio udarac Harryja Kanea.

U drugom dijelu Hrvati su zaigrali nešto ofanzivnije, a u 57. minuti pogađaju za 0:1. Andrej Kramarić je dugo čuvao loptu, namještao se, a onda uz odbitak pogodio mrežu Jordana Pickforda.

Imali su Hrvati i kontru ‘dva na jedan’, ali je Marcelo Brozović oklijevao i nije pogodio.

I onda, kazna! Dvanaest minuta do kraja ‘ukazao’ se kapiten, baš onako kapitenski. Harry Kane je prvo asistirao Jesseu Lingardu za izjednačenje, a onda je u 85. minuti donio i preokret Gordi Albionu.

Na kraju, Engleska je čudesnim preokretom došla do sedmog boda i prvog mjesta i plasmana u play-off Lige nacija, Španija je sa šest bodova ostala na drugom mjestu, dok Hrvatska sa četiri boda ispala u Ligu B.